Shame at Off Festival 2017

OFF FESTIVAL NEWS

Facebook Posts

6 hours ago

OFF Festival

Wiemy, że tego się nie spodziewaliście, więc tym fajniej nam o tym pisać. Zanim ujawnimy pierwszych artystów OFF Festivalu 2018, zapraszamy Was koncert, który będzie jego wiosenną, klubową wersją. Mówiąc wprost: OFF Club wraca w najlepszej formie!
Jego kolejna odsłona już 6 marca 2018 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka, gdzie wystąpi Liima, czyli uosobienie idei Something Must Break: „trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego”. Skandynawski kwartet to bowiem nowa inkarnacja kultowego Efterklang. W 2016 LIIMA pojawili się w na OFF Festivalu w Katowicach, gdzie zaprezentowali swój debiut „ii”. Tym razem przyjadą do Warszawy promować swoje kolejne dzieło, zatytułowane „1982”, którego współproducentem jest basista Grizzly Bear, Chris Taylor. LIIMA, w skład której wchodzi trzech członków Efterklang, na początku mieli być jedynie efemerycznym projektem. Jednak perspektywa niczym nieskrępowanego tworzenia pod nowym szyldem okazała się na tyle kusząca, że w tym momencie mają już na swoim koncie dwa albumy. Koncert w ramach OFF Club będzie jednocześnie ich pierwszym klubowym koncertem w Polsce. Bilety dostępne są na stronie wydarzenia.

OFF Club: LIIMA l 6.03 l HydrozagadkaMar 6, 8:00pmKlub Hydrozagadka@[891026910921573:274:Liima] na pierwszym klubowym koncercie w Polsce!

Po występie na OFFie w 2016 roku, zespół zagra ponownie na zaproszenie festiwalu, tym razem w Warszawie, 6 marca w klubie Hydrozagadka.

Liima to zespół w skład którego wchodzi trzech członków Efterklang: Mads Brauer, Casper Clausen and Rasmus Stolberg oraz perkusista Tatu Rönkkö. W 2016 pojawili się w Katowicach promując swój debiut „ii”. Do Warszawy panowie przyjadą promować swoje kolejne dzieło „1982”.

Płyta „1982“ ukazała się 3 listopada nakładem City Slang. Z tej okazji grupa opublikowała utwór tytułowy, a także potwierdziła jesienną trasę z Grizzly Bear.

W 1982 roku magazyn Time Magazine po raz pierwszy “osobą roku” nie wybrał człowieka, a komputer osobisty. To także rok, w którym urodził się
Casper Clausen i pozostali muzycy zespołu. ‘1982’ nie jest jednak płytą przywołującą brzmienie tego roku, ale jest zrodzony z inspiracji tamtym czasem. To płyta, na której zespół zastanawia się nad tożsamością i naszym miejscem w czasie, zadając pytania natury egzystencjalnej, nie skupiając się jednak wyłącznie na nostalgii i refleksji.
„Myślę, że naszą kolektywną pamięć jako zespołu, kształtuje to, że urodziliśmy się na początku lat osiemdziesiątych” - tłumaczy Clausen. „To jest czas, do którego nieustannie wracam, by go zrozumieć i nadać mu sens. Ma to równocześnie duże, jak i małe osobiste znaczenie, bo jest teraz bardzo dalekie od nas. Wszystko się nieustannie zmienia, patrzenie wstecz jest nostalgią, a ja ciągle biegnę, nawet gdy stoję.”

Twórcą teledysku do opublikowanej właśnie tytułowej piosenki, jest reżyser i artysta wizualny Baby Duka: „Liima odezwali się do mnie, gdy byłem w połowie pracy nad grą komputerową. Melancholijny świat syntezatorów i płynącej perkusji, idealnie pasował do pomysłu, którym się bawiłem od jakiegoś czasu. Postanowiłem połączyć pikselową grafikę Atari i C64, z kamerą 3D. Uznałem, że jest to dobra okazja by pokazać orwellowską
dystopię, gdzie pragnienie bycia w innym miejscu jest zawsze obecne w ludzkiej jednostce."
Website: liima.net
Facebook: facebook.com/liimaband
Twitter: twitter.com/liimaband
Instagram: www.instagram.com/liimaband/
Wytwórnia: cityslang.com/releases/liima-1982
... See MoreSee Less

OFF Club: LIIMA l 6.03 l Hydrozagadka

21 hours ago

OFF Festival

Podobno co za dużo, to niezdrowo, ale zaryzykujemy. W poniedziałek Artur Rojek w Trójka - Program 3 Polskiego Radia ogłosi pierwszych artystów, którzy wystąpią na OFF Festivalu 2018!
Do usłyszenie jak zwykle w audycji Aksamit po godz. 19.
//
On Monday Artur Rojek at Trójka - Program 3 Polskiego Radia will announce the first artists who will perform at the OFF Festival 2018!
... See MoreSee Less

Pierwsi artyści już w poniedziałek!

 

Comment on Facebook

Od razu ze sprzedażą karnetów ogłoszenia? Liczę na fanowskie ceny w OFF sklepie mimo wszystko!

A dzieci za wjazd płacą od lat ilu ??

Czekam niecierpliwie! W tym roku jestem bardzo zdeterminowany, by w końcu dotrzeć do Katowic! Oby pierwsze ogłoszenie mnie tylko w tym dążeniu utwierdziło 😉 Po cichutku liczę na Nick Cave & The Bad Seeds 😉

Broken social scene, Wilco, King Gizzard - dzięki!

Gizzard jak nic I Tool

dużo elektroniki, jazzu i muzyczki ze świata poproszę

Już w poniedziałek?!? Ojej!

Protomartyr pls plxplsplsplx

Jak Bóg

Dej.

Krzyś Sota Kuba Gorecki Julia Krzewska Uryga

Paulina Bujanowska

+ View more comments

LOAD MORE>>>
1

Leave a Reply